Kategorie
Elzab to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zapewnia profesjonalizm w organizacji produkcji urządzeń na skalę przemysłową. Urządzenia produkujemy w Naszej siedzibie w Zabrzu w bliskim sąsiedztwie węzła autostradowego A1 i A4. Doskonalimy procedury kontroli jakości, co przekłada się na bezawaryjność, niezawodność i bardzo niski wskaźnik reklamacji.
Nasze motto brzmi "Produkujemy najwyższej jakości urządzenia elektroniczne. Ich użytkowników wspieramy kompleksowymi usługami. Nasza współpraca z przedsiębiorcami nastawiona jest na oszczędność czasu i wzajemną inspirację do działania."
Firma Elzab posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością nieprzerwanie od 1997 roku.

Nasze procesy produkcyjne wspierane są przez system zarządzania przedsiębiorstwem ERP firmy SAP.

Wydział mechaniczny, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji podzespołów mechanicznych oraz ciągle modernizowanemu parkowi maszynowemu, jest w stanie wyprodukować podzespoły jak również całe urządzenia szybko, tanio i o wysokiej jakości.

ELZAB SA, Wydział Mechaniczny


Stale rozwijamy produkcję oraz listę naszych Klientów. W roku 2013 nastąpił 45% wzrost produkcji dla naszych Klientów, co motywuje nas do ciągłego rozwijania rozwiązań technologicznych jak i modernizacji parku maszynowego. Swoją obecność na rynku ugruntowujemy uczestnicząc w targach kooperacji przemysłowej.

ELZAB SA, nowoczesny park maszynowy ELZAB SA, targi kooperacji przemysłowej

W naszej firmie realizujemy projekty naszych Klientów według schematu:

  • Klient przesyła zapytanie ofertowe, przedstawiając - wizję, pomysł lub dokumentację
  • My dokonujemy analizy możliwości wykonania i dostępności surowców
  • Składamy Ofertę
  • Wykonujemy detale prototypowe i poddajemy zatwierdzeniu przez Klienta
  • Dokonujemy ewentualnych modyfikacji procesu technologicznego jeśli takie będą wymagane, wykonujemy niezbędne przyrządy
  • Realizujemy dostawy serii produkcyjnych według uzgodnionego harmonogramu


Na każdym etapie funkcjonuje dwustronna komunikacja z Klientem, celem wyjaśnienia i rozwiązania wszelkich tematów mogących pojawić się w trakcie opisanego procesu.

Dysponujemy kadrą inżynierską oraz wysokokwalifikowanymi pracownikami produkcji – dzięki temu możemy zapewnić właściwy proces przygotowania oraz realizacji produkcji na każdym etapie.

Podstawowymi surowcami, z których wykonujemy detale i podzespoły są:
- blachy aluminiowe, miedziane, stalowe, ocynkowane, nierdzewne
- pręty aluminiowe, mosiężne, stalowe, nierdzewne, żelazne
- wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne

ELZAB SA, surowce, z których wykonujemy detale ELZAB SA, detale produkcyjne


Dzięki wyposażeniu wydziału we własną narzędziownię, wykonujemy wszelkiego rodzaju przyrządy i narzędzia produkcyjne, niezbędne do wykonywania określonych operacji produkcyjnych.

Wydział realizuje następujące procesy technologiczne:

- precyzyjne cięcie materiałów

Mamy możliwość precyzyjnego cięcia wszelkiego rodzaju materiałów od arkuszy blach, tworzyw po bloki i walce z dowolnego materiału. Na wyposażeniu posiadamy gilotyny, piły taśmowe oraz wycinarkę drutową.

ELZAB SA, precyzyjne cięcie arkuszy blach   ELZAB SA, precyzyjne cięcie dowolnych materiałów

- wykrawania

Do dyspozycji są trzy wykrawarki rewolwerowe, w tym jedna o możliwości wykrawania, gięcia i gwintowania. Nacisk 200 kN umożliwia wykrawanie blach i tworzyw o grubościach do 6mm w zależności od rodzaju materiału.

ELZAB SA, wykrawarki rewolwerowe   ELZAB SA, wykrawanie 6mm materiałów

- gratowania, szlifowania, prostowania

Każdy wykrawany detal przechodzi operację usunięcia ostrych krawędzi oraz pozostałości po wykrawaniu. Czynność tę wykonuje się na wszelkiego rodzaju szlifierkach tarczowych, taśmowych i pneumatycznych. Jeśli zachodzi potrzeba, detale po wykrawaniu przechodzą proces prostowania.

- gięcia, krępowania, przetłaczania

Dysponujemy wieloma rodzajami pras do przeprowadzania w/w operacji:

  • prasy mimośrodowe o nacisku do 1000 kN
  • prasa hydrauliczna o nacisku do 630 kN
  • prasy krawędziowe o nacisku do 800 kN

Aby maksymalnie obniżyć koszty, stosujemy maszyny wybrane pod kątem możliwości szybkiego ich przezbrojenia. Prasy krawędziowe wiodących producentów umożliwiają wykonywanie obróbki o dużej dokładności i powtarzalności. Laserowy system pomiarowy pozwala na precyzyjną kontrolę gięcia, co uniezależnia nas od rodzaju materiałów oraz różnych dostawców.

ELZAB SA, prasy o różnym nacisku   ELZAB SA, gięcie, krępowanie, przetłaczanie

- osadzania kołków, tulejek, nakrętek

Proces osadzania kołków, tulejek, nakrętek przeprowadzamy na specjalistycznych maszynach wiodącego producenta. Dzięki funkcjonowaniu własnej narzędziowni jesteśmy w stanie wykonać wszelkiego rodzaju stemple i matryce do elementów o dowolnym kształcie i z różnych materiałów.

ELZAB SA, osadzanie tulejek   ELZAB SA, przebieg procesu osadzania tulejek   ELZAB SA, wykorzystanie specjalistycznych maszyn w procesie osadzania kołków, tulejek, nakrętek

- wiercenia, gwintowania

Do małych serii wykorzystujemy wiertarki oraz gwinciarki stołowe.

- spawania i zgrzewania

Posiadamy bardzo duże doświadczenie w spawaniu różnorakich materiałów. Rozwinęliśmy technologię spawania aluminium i blach chromoniklowych. Do dyspozycji posiadamy spawarki sprawdzone na rynku oraz specjalnie zaprojektowaną precyzyjną spawarkę plazmową. Proces zgrzewania wykonywany jest na zgrzewarkach o prądach zgrzewania do 20kA. Przyrządy do pozycjonowania detali podczas obróbki spawania i zgrzewania projektujemy i wykonujemy samodzielnie, co przekłada się na niski koszt przygotowania produkcji.

ELZAB SA, spawanie i zgrzewanie różnorakich materiałów   ELZAB SA, przyrządy do pozycjonowania detali

- toczenia

Wykonujemy elementy toczone zarówno w cyklu zautomatyzowanym jak i ręcznym. Dla dużych serii wykorzystujemy automaty tokarskie, w tym japoński dwuwrzecionowy automat z podajnikiem pręta. Wykonujemy toczenie w dowolnych materiałach i seriach. Detale po obróbce toczenia mogą być poddane procesowi zabezpieczenia powierzchni, takim jak cynkowanie, chromowanie, niklowanie itp.

ELZAB SA, automaty tokarskie   ELZAB SA, elementy toczone

- frezowania

Proces frezowania wykonujemy na frezarkach CNC oraz manualnych. Posiadamy jedne z najnowszych maszyn na rynku, co zapewnia nam zachowanie wysokiej jakości i dokładności wymiarowej produkowanych detali. Stosujemy narzędzia tylko znanych producentów. Dzięki posiadaniu narzędzi CAM jesteśmy w stanie opracować program obróbki w krótkim czasie.

ELZAB SA, proces frezowania   ELZAB SA, frezarka CN

- sitodruku i tampodruku

Mamy możliwość wykonywania opisów na dowolnym materiale metodami sitodruku oraz tampodruku. Wykwalifikowana kadra fotochemigrafów jest w stanie zapewnić powtarzalność oraz wysoką jakość opisów. Opisy wykonujemy na podstawie własnych projektów i zleconych, zarówno jednokolorowo jak i wielokolorowo.

ELZAB SA, opisy na dowolnym materiale metodami sitodruku oraz tampodruku   ELZAB SA, wysoka jakość opisów


Dodatkowo wszystkie produkowane podzespoły mogą zostać poddane procesowi malowania proszkowego, cynkowania, niklowania, chromowania itp.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego Wydziału mechanicznego i zapoznania się z jego funkcjonowaniem i możliwościami technicznymi.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.