Kategorie
Elzab to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zapewnia profesjonalizm w organizacji produkcji urządzeń na skalę przemysłową. Urządzenia produkujemy w Naszej siedzibie w Zabrzu w bliskim sąsiedztwie węzła autostradowego A1 i A4. Doskonalimy procedury kontroli jakości, co przekłada się na bezawaryjność, niezawodność i bardzo niski wskaźnik reklamacji.
Nasze motto brzmi "Produkujemy najwyższej jakości urządzenia elektroniczne. Ich użytkowników wspieramy kompleksowymi usługami. Nasza współpraca z przedsiębiorcami nastawiona jest na oszczędność czasu i wzajemną inspirację do działania."
Firma Elzab posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością nieprzerwanie od 1997 roku.

ELZAB SA, strefy EPA na hali Wydziału Montażu     Hala Wydziału Montażu posiada strefy EPA (Electrostatic Protected Area) stworzone w celu absolutnego wyeliminowania wyładowań elektrostatycznych, co pozwala wyeliminować uszkodzenia bardzo wrażliwych komponentów elektronicznych.
Nasza firma posiada wyszkoloną kadrę pracowników stosujących wymagania normy IPC-A-610D (standard jakości montażu układów elektronicznych). IPC jest międzynarodowym, najważniejszym stowarzyszeniem producentów przemysłu elektronicznego. Jego misja to wypracowanie jednolitych standardów jakościowych na wszystkich etapach produkcji.
Proces produkcyjny jest przeprowadzany w oparciu o Lean Manufacturing. Nasze procesy produkcyjne wspierane są przez system zarządzania przedsiębiorstwem ERP firmy SAP.

Jako doświadczona firma produkcyjna możemy z całą odpowiedzialnością zaoferować Państwu usługi najwyższej jakości…
Produkcję kontraktową urządzeń realizujemy na liniach produkcyjnych z wymuszonym taktem lub w systemie gniazdowym. Decyduje długość serii produkcyjnych i ekonomia procesu.
Nasza doświadczona kadra inżynierów produkcji dokładnie poznaje wdrażane urządzenie, modeluje i balansuje proces montażu, dobiera optymalną liczbę stanowisk montażowych i optymalne czasy taktu, tak by każdy ruch pracownika przynosił wartość dodaną do wyrobu. Opracowujemy przyrządy, które ułatwiają i przyśpieszają proces montażu. Przyrządy wykonujemy we własnym zakresie, co pozwala zminimalizować koszty.

Powierzenie nam profesjonalnego montażu Waszych urządzeń może przynieść Wam konkretne, wymierne korzyści, w tym obniżenie kosztów nawet do 50 %, dzięki:
 • Produkcji wyrobu od dokumentacji do gotowego wyrobu w jednej firmie i w jednym miejscu
 • Zakupom materiałów i podzespołów bezpośrednio u producentów z większymi rabatami wynikającymi ze skali naszej produkcji
 • Stosowaniu przyrządów wspomagających proces montażu
 • Balansowaniu procesu montażu na linii produkcyjnej po uprzedniej weryfikacji stanu wyjściowego procesu montażu
 • Magazynowaniu wyrobów, podzespołów i materiałów w firmie ELZAB
 • Dystrybucji na terytorium Polski, Europy i Świata
 • Serwisowaniu urządzeń
 • Eliminacji problemów kadrowych i socjalnych
Proces montażu na liniach produkcyjnych z wymuszonym taktem zwykle dzieli się na kilka etapów:

 • Montaż wstępny
 • Testowanie produktu
 • Testowanie długotrwałe (wygrzewanie)
 • Montaż finalny
 • Test finalny
 • Kontrola końcowa
 • Kosmetyka
 • Pakowanie

By zminimalizować koszty produkcji, zapewnić powtarzalność procesu montażu i najwyższą jego jakość, każde stanowisko produkcyjne wyposażone jest w pneumatyczne i elektryczne narzędzia (wkrętaki pneumatyczne, jonizatory powietrza, dozowniki kleju, silikonu itp.).

Proces montażu urządzeń odbywa się bezpośrednio na taśmie montażowej.
Na każdym kolejnym stanowisku urządzenie jest rozbudowywane o kolejne podzespoły. Linia montażowa, by sprostać każdemu zadaniu, jest regulowana (w pozycji poziomej), posiada szerokość roboczą 0,5m. Materiały na linie dostarczane są w pojemnikach zabezpieczonych przed ESD, poprzez regulowane podajniki rolkowe i na wyciągnięcie ręki dostępne są dla pracowników. By zapewnić jakość produkowanego urządzenia, proces montażu jest monitorowany oraz weryfikowany przez pracowników działu kontroli jakości.

ELZAB SA, rejestracja podzespołów w elektronicznej bazie danych
Wszystkie montowane podzespoły są rejestrowane w elektronicznej bazie danych, dzięki czemu w każdej chwili jest możliwe odtworzenie historii montowanego urządzenia. Gdy montaż na linii z wymuszonym taktem produkcyjnym jest nieopłacalny, realizujemy montaż urządzenia w systemie gniazdowym.

Proces montażu w systemie gniazdowym zwykle dzieli się na etapy:
 • Montaż
 • Testowanie produktu
 • Testowanie długotrwałe (wygrzewanie)
 • Test finalny
 • Kontrola końcowa
 • Kosmetyka
 • Pakowanie
Organizacja systemu gniazdowego montażu dostosowywana jest do specyfiki produktu. Najpopularniejsze jest ustawienie gniazd w kształcie litry U bądź L. Stanowiska w systemie gniazdowym wyposażone są podobnie jak stanowiska linii produkcyjnej z wymuszonym taktem. Proces produkcji w systemie gniazdowym jest również monitorowany i rejestrowany w elektronicznej bazie danych.
Poza montażem całych urządzeń realizujemy również montaż podzespołów elektronicznych.

POZOSTAŁE USŁUGI

Montaż pakietów w technologii przewlekanej, na automatach Universal

Automatyczny montaż elementów zapewnia dużą powtarzalność, wydajność oraz najwyższy poziom kontroli procesu, niezbędny do zapewnienia wysokiej jakości pakietów.

Montaż uzupełniający obejmuje montaż elementów, które z powodów konstrukcyjnych nie mogły zostać zamontowane maszynowo, realizowany jest na stanowiskach połączonych w linię potokową.
ELZAB SA, montaż automatyczny
Lutowanie automatyczne przeprowadzane jest mechanicznie na maszynie SEHO oraz uzupełniane jest na stanowiskach lutowania ręcznego.ELZAB SA, montaż uzupełniający

Montaż wiązek elektrycznych

Oferujemy usługi wykonywania wiązek elektrycznych oraz pojedynczych przewodów na maszynie KOMAX w zakresie: cięcia, odizolowania, zaciskania terminali, kontroli siły zaciskania, cynowania (bezołowiowe), skręcania.
Wykonujemy montaż gotowych wiązek, tasiemek (również Burklin).
Wszystkie wiązki są testowane na dedykowanych testerach.
ELZAB SA, montaż wiązek elektrycznych

Hermetyzacja

Świadczymy także usługi w zakresie hermetyzacji, zabezpieczania podzespołów elektronicznych mieszaniną żywicy i utwardzacza, która po 2-ch godzinach od wymieszania jest twarda i odporna na czynniki zewnętrzne oraz ingerencję z zewnątrz.ELZAB SA, hermetyzacja

Magazynowanie i dystrybucja

Poza produkcją kontraktową oferujemy magazynowanie i dystrybucję Państwa urządzeń na całe terytorium Polski, Europy i Świata. Świetna lokalizacja naszej firmy przy Autostradach A1, A4 oraz w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice zapewnia minimalny czas oczekiwania na produkt.

Optymalizacja procesów produkcyjnych

Zostaw to Nam. Nasza wykwalifikowana kadra inżynierów zoptymalizuje tak proces technologiczno-produkcyjny by Klient otrzymał dokładnie to czego potrzebuje i płacił tylko za to co przynosi wartość dodaną.
Jeśli oczekujesz:
 • Wysokiej jakości produkowanych urządzeń i podzespołów
 • Krótkiego czasu realizacji
 • Niskiej ceny
 • Kompleksowej usługi (od projektu do dystrybucji)

Zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.