Terminal danych – urządzenie do zadań specjalnych
Terminale danych to urządzenia, które sprawdzają się nie tylko podczas pracy na magazynie. Ich funkcje mogą stać się przydatne także w wielu innych sytuacjach. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się z jakiej funkcji terminala danych możesz skorzystać w Twoim biznesie.
Terminal a kolektor danych – czy jest jakaś różnica?
Zasadniczo kolektor danych zbiera i przesyła dane np. do chmury, które później można w łatwy sposób zagregować i przeanalizować. Terminal danych posiada więcej funkcji i jest bardziej rozbudowany – posiada własną pamięć i pozwala na zebranie oraz analizę danych „just in time” – na ekranie terminala. W zależności od tego czego oczekujesz od urządzenia, możesz wybrać kolektor lub terminal danych.
Poczytaj więcej o kolektorach danych w naszym artykule Rola kolektora danych w zarządzaniu magazynem.
Cechy terminali danych – na co zwrócić uwagę?
Jedną z istotnych cech terminala danych jest jego masa i poręczność. Urządzenie powinno być lekkie, łatwe do utrzymania. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest obsługa terminala jedną ręką. Warto również zwrócić uwagę na sposób konfiguracji urządzenia – powinien być prosty i intuicyjny w obsłudze. Często terminale posiadają podświetlaną klawiaturę, która umożliwia szybkie wprowadzanie informacji takich jak ilość, opis lub lokalizacja zeskanowanego przedmiotu. Urządzenia są dostępne także w wersji z ekranem dotykowym, na którym można wykonywać wszystkie operacje bez udziału klawiatury.
Pamiętajmy także o wielkości wyświetlacza – w przypadku bardziej zaawansowanych operacji, przydatny będzie terminal z większym i czytelniejszym ekranem np. 4” lub 5”.
Z terminala zazwyczaj korzystamy mobilnie – np. podczas inwentaryzacji czy przyjęciu towaru. Istotne zatem jest, aby urządzenie posiadało baterię o dużej pojemności, co pozwoli na cały dzień pracy bez konieczności ładowania urządzenia.
Nowoczesne terminale mobilne posiadają moduły łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth, GPRS/LTE). Dzięki temu komunikują się zdalnie z serwerami, co przyspiesza i ułatwia czynności związane z udokumentowaniem danych.
Często istnieje też możliwość zainstalowania innego oprogramowania np. magazynowego oraz dodatkowych aplikacji na urządzeniu.
Przy wyborze terminala danych warto zwrócić również uwagę na rodzaj skanera, które jest zainstalowane w urządzeniu. Istnieją dwa podstawowe typy:
- Laser – najbardziej popularny typ skanera, odczytuje standardowe kody kreskowe (1D) od kilku cm do 12 m.
- Imager- wczytuje obrazy 1D i 2D, jest bardziej precyzyjny – kody można odczytywać pod dowolnym kątem.
Jaki terminal danych wybrać?
Jeśli szukasz urządzenia do zadań specjalnych, wybierz terminale danych Sunmi – model L2K z klawiaturą lub model L2S z ekranem dotykowym. Posiadają duże i czytelne ekrany. Urządzenia oparte są na znanym i lubianym systemie Android. Proste w obsłudze, wydajne, płynne w działaniu, a do tego lekkie i poręczne. Posiadają czytnik imager 2D, który sprawnie odczytuje kody kreskowe, a także QR.
Sprawdzą się w takich branżach jak:
- Handel – podczas inwentaryzacji, sprawdzania cen, realizacji zamówień online.
- Transport i logistyka – pomogą sprawnie przyjąć towar, zweryfikować i wysłać zamówienia.
- Przemysł – będą przydatnym narzędziem podczas produkcji, kontroli jakości czy zarządzania zapasami
- Opieka zdrowotna – swoje zastosowanie znajdą m.in. w aptekach, hurtowniach aptecznych czy laboratoriach analitycznych.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Partnerem Handlowym ELZAB z Twojej okolicy!
Photo by Mehrad Vosoughi by Pexels
ELZAB
Ostatnie wpisy ELZAB (zobacz wszystkie)
- Kasoterminal ELZAB K2Pay - 3 grudnia 2024
- Paragony na smartfony - 23 sierpnia 2024
- MÓJ BIZNES S – prosto, użytecznie i za darmo! - 16 lipca 2024