Kategorie

Stanowisko: Specjalista DevOps

Poszukujemy specjalisty DevOps do rozwoju projektu związanego z platformą usługową MOJAKASA.ONLINE dostarczanej przez firmę Elzab SA.
Platforma dostarcza rozwiązania dla użytkowników kas i drukarek fiskalnych oraz kas w postaci oprogramowania.
System zbudowany jest z mikroserwisów w środowisku chmurowym i rozwijany jest od kilku lat ‘in-house' przez jeden zespół.

Zakres obowiązków:
  • Procesy CI/CD – konfiguracja, testowanie i wdrażanie
  • Utrzymanie aplikacji/środowisk produkcyjnych i testowych
  • Wsparcie deweloperów w procesie wytwarzania oprogramowania
  • Współpraca nad automatyzacją i rozwijaniem architektury systemu
  • Wdrażanie wytycznych i dobrych praktyk w zespole
  • Reagowanie i zarządzanie incydentami
  • Zarządzanie monitoringiem aplikacji i infrastruktury
  • Zarządzanie dostępem do zasobów

Jakie cechy ma dla nas idealny kandydat?
  • Dobra znajomość technologii i narzędzi:
    • Docker
    • Kubernetes
    • Rozwiązania chmurowe, w szczególności – Google Cloud Platform (GCP)
    • Linux
    • GIT
  • Znajomość zagadnień sieciowych m.in: TCP/IP, HTTPS, DNS, firewall, etc.
  • Znajomość zagadnień: load-balancing, high-availability, reverse-proxy, API
  • Doświadczenie:
    • w utrzymaniu aplikacji o skalowalnej, rozproszonej architekturze
    • w zarządzaniu infrastrukturą rozwiązań chmurowych
  • Podstawowa znajomość języków skryptowych (Python, Bash)
  • Doświadczenie w administracji bazami danych, w szczególności PostgreSQL
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
  • Chęć rozwoju i zaangażowanie w powierzone zadania
  • ‘Ownership mindset’
  • Znajomość języka angielskiego (min. B2 w piśmie i czytaniu)

Mile widziane:
  • Znajomość Java (8+) i Spring Boot
  • Znajomość technologii i narzędzi: Kibana, RabbitMQ, Maven, GitLab

Znasz inne technologie? Chętnie o nich posłuchamy!

Co oferujemy?
  • Dowolna forma współpracy – UoP, B2B, UZ
  • Możliwość pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin
  • Wpływ na rozwój systemu i stos technologiczny – jesteś ekspertem, więc ufamy Twoim rekomendacjom!
  • Stabilny i perspektywiczny projekt, wdrożony do produkcji i rozwijany od kilku lat przez jeden, zgrany zespół
  • Dopłaty do karty MultiSport
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy
  • Czas na rozwój w ramach godzin pracy
  • Budżet szkoleniowy

Jesteś ambitny, chcesz się rozwijać, ale nie spełniasz wszystkich powyższych wymagań? Rekrutuj śmiało, u nas rozwiniesz swoje skrzydła!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie podanym w dokumentach aplikacyjnych przez Zakłady Urządzeń Komputerowych „ Elzab” S.A. z siedzibą w Zabrzu w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na wskazane powyżej stanowisko pracy
Podstawa prawna: Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r.

Stanowisko: Backend developer

ELZAB jest wiodącym producentem urządzeń wspierających handel detaliczny i sprzedaż usług. Projektujemy i produkujemy kasy fiskalne oraz oprogramowanie na rynek Polski, europejski i światowy. Tworzymy oprogramowanie i rozwiązania IT dla znanych marek. Stosujemy najnowsze technologie, kreujemy standardy.

Jesteśmy na ścieżce transformacji cyfrowej, w której widzimy się jako regionalne centrum kompetencji w nowoczesnych technologiach informatycznych.

Pracujemy z wiodącymi dostawcami chmury obliczeniowej. Współpracując z nami będziesz współautorem innowacyjnych produktów rozpoznawalnych w kraju i za granicą (np. portal mojakasa.online).

Backend developer

Miejsce pracy – Zabrze

Nasze wymagania:
  • Dobra znajomość technologii: Spring Boot, Java 11, Maven, Hibernate oraz narzędzi Git
  • Wykształcenie informatyczne na poziomie inżynierskim
  • Doświadczenie komercyjne na stanowisku backend developera
  • Doświadczenie w pracy z relacyjnymi bazami danych
  • Umiejętność tworzenia czystego i przejrzystego kodu
  • Umiejętność pracy w środowisku projektowym na zadaniach w ograniczonych realiach czasowych
  • Umiejętności analityczne umożliwiające przełożenie wymagań biznesowych na projekt
  • Znajomość języka angielskiego
  • Kreatywność i zaangażowanie

Do Twoich obowiązków należeć będzie:
  • Udział w rozwoju złożonych systemów przetwarzania danych w technologii chmury obliczeniowej
  • Tworzenie nowych i rozwój istniejących rozwiązań opartych o architekturę mikroserwisową
  • Dbanie o jakość i wydajność rozwiązań
  • Tworzenie dokumentacji

  • Znajomość metodyk Agile
  • Doświadczenie w pracy z architekturą rozproszoną
  • Znajomość: Docker, Cubernetes, RabbitMQ, Redis, Thymeleaf, Swagger
  • Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem i kryptografią: PKI, TLS
  • Doświadczenie w programowaniu Front-End (Angular)

Wybranym kandydatom zaoferujemy:
  • Wynagrodzenie adekwatne do umiejętności
  • Elastyczną formę zatrudnienia (UoP/B2B)
  • Możliwość pracy hybrydowej
  • Pracę w przyjaznej atmosferze w zgranym, pełnym zaangażowania zespole
  • Udział w ciekawych projektach w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Możliwość kształtowania ścieżki rozwoju
  • Udział w szkoleniach m.in. z zakresu technologii Google

Stanowisko: Product Manager

ELZAB zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem oraz produkcją najwyższej jakości urządzeń elektronicznych. Jesteśmy liderem rynku kas i drukarek fiskalnych oraz wypracowaliśmy mocną pozycję wśród dostawców wag elektronicznych, szuflad kasowych i sprawdzarek cen.

Na stanowisko:

Product Manager

poszukujemy osób logicznie myślących, pracujących z pasją i potrafiących współpracować z innymi. Zatrudniamy wiele utalentowanych osób, ale najbardziej liczy się dla nas praca zespołowa.

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku Product Managera będą należały:
  • budowa i rozwój portfolio firmy poprzez współpracę z dostawcami krajowymi i zagranicznymi,
  • prowadzenie negocjacji,
  • ustalanie cen sprzedaży,
  • utrzymanie optymalnych stanów magazynowych,
  • dbanie o wizerunek produktu,
  • przygotowywanie kampanii reklamowych,
  • wspieranie działu handlowego w realizacji celów sprzedażowych,
  • branie udziału w targach branżowych.

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe,
  • zainteresowanie tematyką elektroniki i nowymi technologiami,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • mile widziana znajomość systemu SAP,
  • praktyczna znajomość MS Office,
  • umiejętność zarządzania projektami,
  • zdolności negocjacyjne, analityczne i organizacyjne,
  • mile widziane: zapał do pracy, samodzielność, kreatywność oraz poczucie humoru,
  • dodatkowym atutem będzie znajomość zagadnień związanych z kasami samoobsługowymi lub wydrukiem etykiet (termicznych/termotransferowych),
  • prawo jazdy kat. B.

Co w zamian możemy Ci zaoferować
  • ciekawą pracę w stabilnej firmie,
  • duże możliwości rozwoju poprzez udział w projektach,
  • atrakcyjne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne,
  • dobre warunki zatrudnienia i nowoczesne narzędzia pracy,
  • przejrzyste zasady wynagradzania,
  • przyjazną i twórczą atmosferę.

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej aplikacji, w zakresie wykraczającym poza katalog ujęty w treści art. 221 Kodeksu pracy, przez Zakład Urządzeń Komputerowych „ELZAB” z siedzibą w Zabrzu (41-813) przy ul. ELZAB 1, w celach prowadzenia przez ten podmiot postępowania rekrutacyjnego, którego aplikacja dotyczy.”

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej aplikacji przez Zakład Urządzeń Komputerowych „ELZAB” z siedzibą w Zabrzu (41-813) przy ul. ELZAB 1, w celu włączenia mojej aplikacji do bazy kandydatów tworzonej na potrzeby przyszłych rekrutacji.”