Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie
Kategorie
Kasa wirtualna KW1/ KW1a

ELZAB KW1 to kasa na urządzenia z systemem Windows (KW1) lub Android (KW1a).

Zintegrowana z aplikacją do obsługi usług taksówkowych, zapewnia nowoczesny sposób fiskalizacji usługi przewozu osób m.in. na smartfonie lub tablecie oraz obsługę e-Paragonów (SMS/e-mail).

Kasa wirtualna musi posiadać potwierdzenie Prezesa Głównego Urzędu Miar, że spełnia funkcje wymienione w art. 111 ust. 6a ustawy o VAT i wymagania techniczne dla kas rejestrujących.

ELZAB KW1a
decyzja Prezesa Głównego Urzędu Miar nr PT 12/2021 (1,4 MB)
pobierz
ELZAB KW1
decyzja Prezesa Głównego Urzędu Miar nr PT 13/2020 (107 kB)
pobierz


ELZAB KW1 oraz KW1a współpracują z portalem mojakasa.online, w której, po rejestracji, właściciel kasy fiskalnej ma dostęp m.in. do raportów dobowych i okresowych.

Partnerami w zakresie dostarczania aplikacji mobilnej wraz z kasą fiskalną w postaci oprogramowania są m.in.: UBER, Tiskel Sp. z o.o., ZT Sp. z o.o.

Więcej informacji:
Agnieszka Kulikowska-Woźnicka
Business Development Manager
tel. kom. 603 511 175
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*W rozporządzeniu z dnia 29 maja 2020 r. ustawodawca wskazał, że kasy rejestrujące mające postać oprogramowania mogą być używane m.in. przez podatników w odniesieniu do czynności usług przewozu osób samochodem osobowym, w tym taksówką, z wyjątkiem przewozu okazjonalnego, o którym mowa w art. 18 ust. 4b pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2140 oraz z 2020 r. poz. 875). W dniu 1 czerwca 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób (Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 954).

Określone w nim zostały minimalne wymagania funkcjonalne dla aplikacji mobilnej oraz aplikacji mobilnej działającej przy udziale systemu teleinformatycznego oraz sposób zabezpieczenia danych gromadzonych przez aplikację mobilną oraz system teleinformatyczny. Ustawodawca wskazał także, że aplikacja ma zapewniać funkcjonalność umożliwiającą współdziałanie z kasą rejestrującą mającą postać oprogramowania o zastosowaniu specjalnym, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 111b ust. 3 pkt 2 ustawy o VAT.